מידעהצהרת נגישות
צבעי תצוגה(* תומך בדפדפני אינטרנט כגון כרום ופיירפוקס)תצוגה רגילהתצוגת שחור לבןתצוגת ניגודיות גבוהה
סגור

שלום לך דודי

לרכישת כרטיסים: 073-759-9931 או 5994*

 

המחלקה החינוכית של התזמורת בשיתוף פעולה עם החוג למוסיקה של המכללה האקדמית גבעת וושינגטון, ביה"ס "מזמור" ומונארט אשדוד בקונצרט חדש, "שלום לך דודי", בסימן 1,000 שנה להולדתו של רבי שלמה אבן גבירול.

 

המופע הוא חלק מפרויקט מיוחד של המחלקה החינוכית של התזמורת האנדלוסית, המסכם שיתוף פעולה אקדמי שהתקיים לאורך השנה. שיאו של שיתוף הפעולה - הכולל גם הוראת פיוט בבתי ספר ברחבי הארץ -יצויין בקונצרט חגיגי במסגרתו המרצים, הסטודנטים והבוגרים מעלים מופע משותף עם נגני התזמורת.

 

את הפרויקט מובילים: איריס חליפה מנהלת המחלקה החינוכית של התזמורת, ד"ר רחלי גלאי ראש החוג למוסיקה במכללה האקדמית גבעת וושינגטון ואת שרביט הניצוח והניהול מוסיקלי על המופע מוביל ד"ר אריאל לזרוס, זוכה "פרס התרבות" לשנת 2021.


בקונצרט יבוצעו לראשונה לחנים מקוריים ליצירות שלא בוצעו מעולם מתוך "כתר מלכות" - הנחשבת לפסגת היצירה השירית של גבירול לצד פיוטים אהובים ולצלילי גיטרה בס חשמלית בשילוב כלים קלאסיים מהמזרח כמו קאנון וקמנצ'ה. סולנים צעירים המייצגים את הקול הצעיר והחדש בשירה המסורתית מביאים לפרויקט גרוב של מוסיקת עולם - גיל גרינפלד ואוראל רוזיליו.

 

את המופע ילוו קטעי הנחיה בין השירים אשר ישפכו אור על דמותו הסוערת של אבן גבירול בליווי גיטרה ספרדית של המאסטרו.

 

אמנית אורחת: ד"ר רחלי גלאי

 

סולנים: אוראל רוזיליו, גיל גרינפלד

 

עוד נגנים אורחים: רות חמאוי: חליל ; שילה דיאמנט: בס ; מיכל עמר: כלי הקשה ; ד"ר אלונה שגיא: פסנתרנית ומלחינההתכנית מוצגת במסגרת סדרת הבוקר :"מפגשי דעת" של התזמורת האנדלוסית בשיתוף מרכז מונארט.

 

מתי והיכן?

המפגש יתקיים במרכז מונארט ב 22.5.22 ב-11:00


 

 

 

דר אריאל לזרוס
Call to Whatsapp button