מידעהצהרת נגישות
צבעי תצוגה(* תומך בדפדפני אינטרנט כגון כרום ופיירפוקס)תצוגה רגילהתצוגת שחור לבןתצוגת ניגודיות גבוהה
סגור

פסטיבל צלילים במדבר

ב-10.12.15 תשתתף התזמורת האנדלוסית אשדוד במופע: 'בשדות מתתיהו - מחווה למתתיהו שלם', במסגרת פסטיבל למוזיקה ישראלית מקורית ברמת הנגב.

 

קראו את דבריו של מנצח ומנהל מוסיקלי בתזמורת האנדלוסית אשדוד, מיכאל וולפה על שצפוי בפסטיבל.

 

'צלילים במדבר' קרב ובא. יש בו יותר מתמיד מופעי מקור שהפקנו במיוחד לפסטיבל. בכורות של מלחינים צעירים ביום הראשון. בכורות של עוד מלחינים צעירים באולפן פתוח של אנסמבל 'מיתר' ביום השלישי. בכורות לתזמורת ביום הרביעי והמסיים עם תזמורת קאמרטה הישראלית ירושלים בניצוחו של שמואל אלבז. מופע מחווה לאלון אולארצ'יק עם אנסמבל 'מיתר' בניצוחו של זיו קוז'וקרו, יחד עם אפרים שמיר שמתארח. מופע חדש חדש של תזמורת הרחוב הירושלמית בניצוחו של עידו שפיטלניק המארח את הכנר-זמר-יוצר מיכאל גריילסאמר. וכמובן: מופע מחווה למלחיני ההתיישבות ולאתר 'שירה עובדת' שינחה יפתח מזור, יחד עם אנסמבל מעולה בניהולו האמנותי של הגיטריסט שי סובול והזמרים מרגלית צנעני, חמי רודנר, הלל זהבי ודפנה זהבי.
 

ממש בתחילת הפסטיבל מופע מיוחד במינו המוקדש למשורר והמלחין מתתיהו שלם, במלאות ארבעים שנה למותו. המופע הזה, שנעשה יש מאין בעבודה רבת השראה של שותפים רבים מוצג במודעה המצורפת, ומשתתפים בו לצד נגני התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, הזמרים: ויקטוריה חנה, יסמין גמליאל ויאיר אפשטיין, גם זמרי רמת נגב בניצוחו של גדעון אפשרתי, רביעיית שדה-בוקר ולהקת ג'אזרט המעולה בניהולו האמנותי של דודי יצחקי. 


עוד בפסטיבל השנה: המקהלה הקמרית הישראלית טבעון בניצוחה של יעל וגנר אביטל ורביעיית המנדולינות 'קרמן' שיביאו את בשורת הזמר העברי ואת בשורת המוזיקה הישראלית החדשה אל בימת הפסטיבל, את להקת 'סומסום', את רבקה זוהר ולירן לב המופלאים, את שם טוב לוי והאורקסטרה של אבי ליבוביץ', את הצגות הילדים המוזיקליות 'החתול במגפיים' של תזמורת הבמה הישראלית ו'קונצ'רטו לליצן' של התזמורת הסימפונית אשדוד והיוצרת עדית שכטמן, את יאיר דלאל וההרכב הבידואי 'שריגי', ואת חמישיית כלי הנשיפה תל-אביב, שתביא מחווה לכבוד נגן הבסון והמעבד המופלא מרדכי רכטמן במלאות לו תשעים. הרבה הרבה מוזיקה ישראלית מכל הסגנונות האפשריים. 


במופע האחרון של הקאמרטה שכבר הזכרתי נפתח גם במסורת חדשה של שירה בציבור עם הקהל. עיבודים שכתבתי לאירוע הותאמו במיוחד לשירת רבים עם התזמורת - לו יהי, שיר הוא לא רק מילים הן אפשר, ועוד לא סיפרתי לכם שגם שלומי שבן יהיה במופע הזה, ויסיים את הפסטיבל שלנו. 

תעודות הוקרה יוענקו למשפחתו של מתתיהו שלם ולחברי אנסמבל 'מיתר', וכמובן - מדי ערב נדליק ביחד נרות חנוכה ונשיר מעוז צור".

 

כרזת הפסטיבל - צלילים במדבר
Call to Whatsapp button