מידעהצהרת נגישות
צבעי תצוגה(* תומך בדפדפני אינטרנט כגון כרום ופיירפוקס)תצוגה רגילהתצוגת שחור לבןתצוגת ניגודיות גבוהה
סגור

סיון אלבו בן-חור

מנצחת

 

כנרת ומנצחת. בוגרת תואר ראשון בכינור בכתתה של אורה שירן באקדמיה למוסיקה בירושלים ותואר שני בניצוח בכיתתנו של פרופ' מנדי רודן בבית הספר ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת ת"א.

ניצחה על התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית של קפריסין, סינפונייטה באר-שבע, אנסמבל מיתר, התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד, התזמורת הסימפונית של פורטו, תזמורת הבמה הישראלית, התזמורת הסימפונית אשדוד, תזמורת האקדמיה למוסיקה בירושלים, התזמורת של בית הספר ע"ש בוכמן-מהטה והתזמורת הסימפונית הממלכתית "קלאסיקה" של סן-פטרסבורג, עליה נשלחה לנצח כנציגת האקדמיה למוסיקה בירושלים. בין השנים 2006-2009 ניצחה בקביעות על תזמורת סימפונט רעננה, איתם הובילה את הפרוייקט החינוכי "מפצח האגוזים" בשיתוף תיאטרון המדיטק, בכל רחבי הארץ.  בינואר 2009 נסעה עם תזמורת זו לסדרת קונצרטים בפולין. 

בשנת 2008, הוזמנה לנצח על תזמורת בית הספר ע"ש בוכמן-מהטה בקונצרט חגיגי לכבוד יום הולדתו ה-60 של הכנר והמורה הנודע זאכר ברון.

בקיץ 2011, מתוך כ-120 מועמדים, סיון נבחרה להיות אחת מ-8 מנצחים מכל רחבי העולם, שהשתתפה בקורס לניצוח היוקרתי בהדרכתו של מאסטרו יורמה פאנולה ובהשתתפות התזמורת הסימפונית של פורטו. השתתפותה בקורס סובסדה ע"י קרן התרבות אמריקה-ישראל. כמו כן, השתלמה אצל המנצחים גוסטאבו דודאמל, ג'יזל בן-דור, יואל לוי, יורמה פאנולה, אשר פיש ועוד.  

סיון השתתפה בתחרויות ה"אביב" לניצוח 2007-2008 ו-2010-2011, בשתיהן הגיעה לגמר התחרות ובשניה זכתה בפרס חביבת הקהל ע"ש מאירה גרא מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. במסגרת התחרויות ניצחה על אנסמבל סולני תל-אביב, התזמורת הסימפונית "רשות השידור" ירושלים, התזמורת הסימפונית חיפה והתזמורת הקאמרית הישראלית.

 

סיון אלבו בן-חור