מידעהצהרת נגישות
צבעי תצוגה(* תומך בדפדפני אינטרנט כגון כרום ופיירפוקס)תצוגה רגילהתצוגת שחור לבןתצוגת ניגודיות גבוהה
סגור

משפחת קרוצ'י

להזמנת כרטיסים - לחצו כאן

 

 

לרכישת מנוי: 073-759-9931

 

מייק קרוצ'י, מקסים קרוצ'י, סמי קרוצ'י
 

מנצחת: סיון אלבו בן-חור

 

רבים מכירים את הזמרים-האחים קרוצ'י אך לא רבים מכירים את סיפורה של משפחת קרוצ'י. דור שישי של מוסיקאים וזמרים. השם קרוצ'י הוא צאצא לשושלת יהודית שמגיעה עד לרבי יוסף קארו, מגדולי הפוסקים ומחבר השולחן הערוך. שם המשפחה המקורי היה קארו ובנדודי המשפחה לאיטליה הפך שם המשפחה מקארו לקרוצ'י.
 

האחים לבית קרוצ'י, מייק, מקסים וסמי מזוהים עם המוסיקה המרוקאית העממית. מחרוזות השירים  של האחים קרוצ'י הם חובה בכל שמחה מרוקאית. במשפחת קרוצ'י המוסיקה הייתה נוכחת מאז ומתמיד הן מצד האב והן מצד האם- בת למשפחת אפריאט מאסווירה שהמפורסם שבהם הוא ר' חיים אפריאט, משורר ופייטן ומעורכי קובץ הפיוטים "שיר ידידות". בהנהגתו הקפדנית של האב חנניה קרוצ'י ז"ל הוכשרו וקיבלו האחים קרוצ'י השכלה מוסיקלית רחבה שהתבססה על לימוד מסודר של המוסיקה האנדלוסית ונגינה על כלים שונים. בנוסף הקפיד האב שילדיו יכירו וילמדו מגוון סגנונות מוסיקליים והפגיש אותם עם מוסיקאים וזמרים מוכשרים עימם עבד והיו בני בית במשפחת קרוצ'י. בדרך זו למדו האחים קרוצ'י את שירת הבקשות בבית הכנסת, את המקאמים והנובות ואת השירה המרוקאית השע'בית. דרך זו העניקה להם יכולת לבצע רפרטואר מגוון של סגנונות מוסיקליים וכבר כילדים הכירו את הבמה והיו בני בית באירועים שהתקיימו בארמון המלך.
 

מייק קרוצ'י, האח הבכור עלה ארצה בשנות התשעים והינו מהראשונים שהעניקו לאירועים המרוקאים חוויה כוללת של הרכב נגנים, תפאורה, לבוש מסורתי ומחרוזות שירים שהתאימו לכל אירוע. מקסים קרוצ'י, שמרכז חייו בקזבלנקה הוא מהאמנים המובילים במרוקו בקרב המוסלמים והיהודים כאחד ומתמחה בסגנון מוסיקלי שע'בי הנקרא "שגורי" המזוהה עם שירתה של הקהילה היהודית במרוקו. סמי קרוצ'י, האח הצעיר, מתגורר בישראל ומשתף פעולה עם אמנים רבים במוסיקה השע'בית המרוקאית ובעיקר עם מייק אחיו, סמי מנגן ושר בסגנון המרוקאי השע'בי הקלאסי.
 

השתתפותם הנדירה של האחים קרוצ'י יחדיו על במה אחת יחד עם התזמורת האנדלוסית היא חוויה מוסיקלית צבעונית ועשירה, חגיגה מוסיקלית מיוחדת לסיום עונת המנויים.

 

 

מועדי המופעים: (20:30 - תחילת קונצרט)

 

 • 13.5.20, יום ד' באשדוד, המשכן לאמנויות הבמה.
   
 • 17.5.20, יום א' בירושלים, תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון.
   
 • 18.5.20, יום ב' במודיעין, היכל התרבות.
   
 • 19.5.20, יום ג' בקרית מוצקין, היכל התיאטרון.
   
 • 24.5.20, יום א' בבאר שבע, המשכן לאמנויות הבמה.
   
 • 25.5.20, יום ב' באשדוד, המשכן לאמנויות הבמה.
   
 • 31.5.20, יום א' בתל אביב, מוזיאון תל אביב, אולם ע”ש רקאנטי.
   
 • 1.6.20, יום ב' ברעננה, המשכן למוסיקה ואמנויות רעננה. 
   
 • 3.6.20, יום ד' בתל אביב, מוזיאון תל אביב, אולם ע”ש רקאנטי.
   
 • 4.6.20, יום ה' באשדוד, המשכן לאמנויות הבמה.

 

לרכישת מנוי: 073-759-9931
 

להזמנת כרטיסים באתר - לחצו כאן